Coffeeshop’ai Liuksemburge

View this post on Instagram

Saturdays.

A post shared by Diana Kasnauskė (@lastovskaite) on

Neįstikinus, kad kam nors apskritai bus naudingas šis tekstas, mat ne apie Berlyną ar Kopenhagą šnekam kur žmonės laikas nuo laiko užsunka pasibastyti. Sunkiai įsivaiduoju, kad Liuksemburgas yra daugelio lankytinų vietų sąraše, bet gal kada keliausit iš Belgijos link Prancūzijos ir trumpas sustojimas nebus tokia jau ir bloga idėja.

Persikėlus iš Vilniaus į Liuksemburgą gana greitai pradėjau ilgėtis (ir iki šiol pasiilgstu) Vilniaus valgymo vietų. Restoranai čia orientuoti į aukštąją klasę, o kiek draugiškenės kišenei vietos yra gana vidutinės maisto atžvilgiu. Žodžiu, nei Džiaugsmo, nei Gasparo, nei Rhumo room’o dar neradau. Bet sąžiningai, nelabai iki šiol ir ieškojau, mat kol kas dėmesys buvo sutelktas į coffeeshop’us, kurių pradžioje atrodė irgi stiprus trūkumas. Taip sakant, kas ieško – tas randa.

IMG_22341. Bloom Coffee Shop – 101 rue Adolphe Fischer, Luxembourg city.

Ir pirmas reiškia pirmas, reiškia numylėtinis, vienintelis ir nepakartojamas. Peržengus šios vietos slenkstį maždaug prieš trejetą savaičių supratau, jog ji mano favorite ir liks. Patiko viskas: šviesos pripildyta erdvė, baldų ir indų pasirinkimas, gyvos gėlės ir meniu dizainas, minimalistinė pyragų pasiūla (šventoji trejybė: braunis, bananų duona ir sūrio pyragas). Kavinukė siūlo ne tik kokybiškai pagaminta kavą, bet ir puikius (vienus geriausių so far) croissant ir pain au chocolat, pusryčių komplektus, kišus/salotas ir sriubas. Personalas guvus ir draugiškas, o jų karštą Valrhona šokoladą vis saugau kokiam gūdžiam lapkričio rytui. Vieta – tikras pasisekimas.

IMG_2344

IMG_2435

2. Ready?! – 35 av. du bois, Luxembourg city 

Kavinukė yra kiek toliau nuo centro, bet pasivaikščioti niekad nekenkia. Didžiausia pyragų pasiūla, pusryčių meniu, o kiekvieną pirmą mėnesio sekmadienį – brunchas. Iš visų lankytinų coffee shopų (įskaitant itin nevykusius) vieta draugiškiausia kišenei. Jų kruasanais sužavėta nebuvau, bet bananų duona maloni. Aplinka gal ne tokia išpuoselėta ir širdžiai artima kaip bloom, bet tikrai verta antros vietos mano favorituose.

IMG_2428

IMG_2433

3. Knopes Coffee Shop – 11 Avenue de la Porte-Neuve, Luxembourg city/ Knopes Artisan Torrefacteur – 70 Route d’Esch, Luxembourg city.

Knopes buvo pirmoji gera kavos patirtis. Po kelių nesėkmių mačiau kaip barista profesionaliai pripildo mano puodelį nuostabiai išplakto pieno, rodos, kvėpuoti lengviau pasidarė. Iš visų kavos vietų jie yra rimčiausi ir kokybiškiausi. Nesicackina su pusryčiais ir brunchais ir pilnai susikoncentruoja į kavą. Papildomai turi gana minimalią pyragų pasiūlą, bet ir tie puikios kokybės (gal tik ne braunis, kuris in general daug kur nuvilia). Pas juos dažniausiai aš užsikrėčiu jų filosofiją ir lieku tik prie be priekaištų paruošto cappuccino puodelio. Liuksemburge jie turi dvi vietas ir, deja, nei viena iš jų man nelimpa: vidinis kiemas miesto centre prie pat įėjimo į prekybcentrį, įsispraudę tarp kitų kavinukių, dažniausiai žmonių daugiau nei vietų, kita – high end “daiktų viešbutis“ švelniai in the middle of nowhere kur netyčia niekas neužklysta. Jie turi savo prekystalį ir po kavos puodelio galima nusipirkti įspūdingai atrodančią pašto dėžutę už 2000 EUR.
Arba tiesiog galima išgerti kavos ir akis netyčia paganyti.

Kai geriau likti be kavos, nei kavą gerti:

Coffee Fellows. Šį pavadinimą galima pamatyti keliose vietose ir jų reikėtų vengti. Kava buvo viena blogiausių kokią esu gėrus (juokingas faktas, jog ir viena brangiausių). Neapsikentus nusipirkau šalia sausainį, kurio vienintelis privalumas buvo cukrus sudėtyje. Vizitas nutiko netyčia jiems pasinaudojus Liuksemburgui būdingomis aplinkybėmis, jog niekas sekmadieniais nedirba. Jie dirba ir tavęs laukia. Juokavome, jog vieta primena turtingų jaunuolių eksperimentą pavadinimu “atidarykime blogą ir brangią kavos vietą ir pažiūrėkime kiek ilgai ji laikysis“.

IMG_2434

Golden Bean. Geriau negu Coffee Fellows bet vieta yra tikras Luxo ex Coffee Inn. Neverta.

Kai manęs paklausė kokie kriterijai man yra svarbūs miestui kuriame gyvenčiau, atsakiau – gera kavos vieta. Žodžiu, nepražūsiu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: