Radharanė.

Jau kelis metus gyvuojantis visų skersai išilgai išvaikščiotam Gedimino prospekte, akį patraukė tik dabar.

Sąžiningai, patraukė akį seniai, bet jokio noro ten eiti neturėjau. Vegetarų vietų rimtai nevertinau nors ir sakė kai kurie, kad VISAI neblogai. Dabar, apsilankius bent jau tris kartus nuomonę susidariau ir aš.

Iš tikro, net nežinau kaip tie trys kartais nutiko, mat jau pirmo vizito metu nusprendėm, jog antrą kartą eiti nėra dėl ko. Bet matomai, alkis po darbo ir labai palanki lokacija nulemė dar porą papildomų vizitų.

Paprasta, jauki aplinka nudžiugina, nes kažkaip aš vis bijau rasti hipiškų užuominų tai šen tai ten. Žinau. Asociacijos kvailos, bet paplitusios, pripažinkim.

Net nestabtelėję išsirenkam staliuką kiek toliau prie sienos. Spėriai prisistato padavėja, paduoda meniu ir palieka keliom akimirkom.

Meniu buvau peržvelgus internete, tai greitai apsisprendžiau ko noriu. Mantas, savęs neapkraudamas ir net nepervertęs viso meniu išsirenka pirmuosius patiekalus, kurie atitiko tos dienos nuotaikas ir skonius.

DSC_0307

Aš gaunu nekuklų puodą šaltalankių arbatos, Mantas – žirnių sriubos, kuri man pasirodo kaip beveik tikras Lietuvos paveldas, nors ir dal vadinama. Beveik iki skausmo pažįstami žirniai, kmynai ir juoda grūdėta duona. Sriuba soti ir tiršta, tokia, kokią pagaminti gali tikrai beveik (nes niekada nežinai su kuo susidurti gali) kiekvienas. Tinkamai prieskoniais atitaikyta ir kmynais pagardinta. Visiškai tai, kas tinka lapkričio vakarui.

Bulviniai blynai su panyro troškiniu nuvylė, mano nuomone – persistengta su druska. Kad ir kaip ją mėgčiau (sąžiningai, žinokit, myliu druską kaip retas), troškau jog kažkur būtų sušmėžavę ir kiti prieskoniai. Pirmieji kąsniai buvo malonūs, vėliau – vis monotoniškiau. Apskrudę, auksinio atspalvio bulviniai blynai irgi nesužavėjo. Nors blyneliai ir buvo skrudinti tinkamoje temperatūroje ir aliejaus neprigėrė, traškus paviršius ir kreminis vidus labiau priminė kroketus.

Bet kokiu atveju, turiu pripažinti, jog idėja sveikintina ir ją mielai adaptuočiau gaminant namie.

DSC_0309

Bengališkas troškinys – troškintos daržovės su panyru, ryžiais ir daržovėm. Nieko ypatingo, bet gana puikiai atsipindi didžiąją meniu dalį. Daržovės varijuoja, bet daug kur įeina panyras ir šalia patieka ryžių bei daržovių.

Antro vizito metu kofta patiko labiau. Panyro ir špinatų skrudinti rutuliukai su kiek saldoku pomidorų padažu. Anie buvo ryškūs, labai dailūs ir tolygiai apskrudę. Padažo buvo per daug ir aš vis ridendavau tuos rutuliukus kur nuo jo toliau.

Juokingiausia tai, jog užsisakius koftos ir pakoros (žirnių tešloje skrudintos daržovės), patiekalai atrodė visiškai identiškai išskyrus patiekalo “epicentrą“. Tie patys ryžiai, tos pačios salotos ir net tas pats padažas. Skirėsi tik tuo, kas į tą padažą buvo įsodinta. Maždaug tą akimirką Mantas ir praminė juos veikiau vegetariška valgykla, negu restoranu. Visai nejuokinga buvo tai, jog pakora atkeliavo jau dosniai užpilta padažu. Traški plutelė permirko, o ir aš nuo padažo skonio pabėgti niekur negalėjau. Čia kaip kad skrudintus svogūnų žiedus jums jau atneštų mirkstančius padaže. NEMANDAGU.

Palieskim ir samosų tema. Pirmoji samosa buvo suvalgyta labai spontaniškai pakeliui namo iš darbo. Tikėtina, jog alkis prabilo, nes samosa pasirodė ne ką prastenis pasirinkimas nei Pinavijos kibinas. Samosos nebuvo skrudintos – aiškiai keptos orkaitėje ir aiškiai nuo pat pradžių pagaminta prėska tešla. Tada sūrokas panyro ir špinatų įdaras situaciją išgelbėjo. Sekančius kartus, tiek valgant su obuoliais, tiek su karamele ir riešutais (jau užsisakinėjant žinojau, jog karamelė bus rududu, o riešutai – pigiausi žemės),prėska tešla vis lindo pro visus galus ir niekaip nepavyko sau įteigti, jog kepinys buvo vykęs.

Ties paskutiniu vizitu vienbalsiai nusprendėm, jog eiti daugiau neverta.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: