Jurgis ir drakonas.

Ne paslaptis, jog tai geriausia pica, kurią Vilniuje šiuo metu rasti gali. Jei yra nesutinkančių, mielai prašom pasidalinti savo įžvalgomis, o aš tuo tarpu tęsiu toliau.

Jie atėjo ir nugalėjo. Visi čia spėliojo, lygino ir bandė atrasti geriausią picą, o kai atsirado Jurgis ir Drakonas visi suprato, jog this is it.

Ir buvo mega fun, kad kaip koks fanų būrelis visą vasarą lakstėm paskui juos ir kitus raginom daryti tą patį. Lakstyti nebereikia, nes nuo šiol juos gali rasti visada toje pačioje vietoje – sekančios durys nuo Sidro namų.

DSC_0076

Šeštadienio vakarą pakliūti ten, kiek girdėjau – beviltiška, todėl darbo dienos yra protingas sprendimas. O ta proga, kad jie dar ir dienos pietus siūlo – tuo labiau fun. 12 valandą dienos ne tiek daug besiblaškančių sielų po senamiestį, kaip vakarais, todėl staliuką (beveik) garantuotai gausite.

Sistema tokia: turi jie meniu ir turi jie dienos pasiūlymą. Dienos pasiūlymas susideda iš salotų/sriubos, salotų/picos, sriubos/picos arba picos/gėrimo. Komplekto kaina – 6 eur.  Picos/gėrimo atveju picą gausite didesnę, nei kombinuojant su salotomis ar sriuba. Bet ir mažesnės picos, manau, daugeliui turėtų pakakti.

Mums tą popietę pažada “rytietiškų“ salotų, o mes išsirenkam BBQ picą (sriubą turėjo mėsos ir daržovių). Dar priduriam, jog norėtume dienos deserto – maskarponės sūrio pyrago.

Salotose rytietiškumo tiek, kiek morkos bryzeliais supjaustytos (net sezamų neradau). Rytietiškos. Galėjo atnešti ir baltąją mišrainę (Lietuvos atveju – rytų Europa, Rusijos atveju – rytai, ne kitaip). Ant viršaus keli lašišos gabalėliai. Salotos gaivios, traškios, bet blankios. Skonio daržovėms akivaizdžiai trūksta, net ir padažą sudėjus. Geriau užsikandant lašiša, bet visgi, keletas papildomų “štrichų“ reikalo nebūtų pagadinę.

DSC_0075

Picos padas malonus: duoninis su apskrudusiais krašteliais. Neapkrauta ir kiauliena burnoje tirpstanti. Dydis pasirodė visiškai adekvatus ir, rodos, toks pat, kokį iki šiol (tymo turguje ir pan.) esame valgę.

Maskarponės sūrio pyragas veikiau primeną rikotą, nei maskarponę. Gana švelnus (plombyrinis, sakėm), saldus, bet “grūdėtas“. Suvalgėm ir tiek, sakėm, jog nieko ypatingo.

Buvo idėja, buvo jos grynumas. Buvo kažkas naujo lakstyti paskui Jurgio ir drakono furgonėlį, turėjo tai savotiškos magijos ir žavesio, net picos skanesnės atrodė. Dabar, jaučiu, jog dalis žavesio išgaravo. Picos susimaišė su kitais “Beatos virtuvės“ patiekalais, kurių niekaip kitaip nepavadinsi, kaip naminiais. Namie jie tinka, bet kitur valgyt eini to, ko pats gaminti nesi linkęs. Gal kai kuriems dabartinė jų koncepcija ir limpa, bet mums ne. Vis dar geriausi picų atžvilgiu, bet man labiau patiktų, jei tik su picomis jie ir būtų likę. Visas tas sriubų/salotų/lazanijų ir desertų reikalas kiek gadina paveikslą.

DSC_0078

Komentarų: 11

 1. Vilniuje įsikūrusius aš juos gal dar kartą ir išbandysiu. Bet nuoskauda nuo festivalio Kėdainiuose, kai vietoj ndujos ant picos gavom krūvą stambiai pjaustytų chalapenjų, iki šiol išlikus, tad man tas jų garbinimas visai nesuvokiamas, nes ir padas, sakysim, kokios Coco, man kur kas labiau patinka. Na nebent įsikūrę stacionariai jie kažką daro visai kitaip, o mes tiesiog tada ant chaltūrinančios komandos užsirovėm. Gal.

  1. Man tai Jurgis ir Coco dvi, visiškai skirtingos picos. Nori plonytės ir traškios – Coco. Nori storesnio duoninio pado – Jurgis ir Drakonas. Va taip va ir renkamės.
   Abu geri, abu labai skirtingi.
   Jurgio ir drakono kraštą kaip duoną dažniausiai sėdi ir kramtai. Still fun. 🙂

 2. Jurgis ir Drakonas · · Atsakyti

  wow! thanks for your comments and feedback. we’ve only been open for 2 weeks and we’ve been busy listening to customer comments and our menu will change to reflect those comments, and were planning a stream-lined menu, with additional gourmet pizzas later this week. We know our customers come for the pizza – so were going to concentrate on keeping them happy! 🙂

 3. Man, kaip visada, patinka dar vienos vietos “recenzija“. Sveikinu už nešališkumą.

 4. Panašu, kad palinkėjimas, ‘savo picomis užkrėsti Lietuvą’, kurį parašiau savo poste apie Jurgį ir Drakoną, pildosi. Kiek supratau antra picerija jau irgi pakeliui, gaila, kad ne Kaune…

  1. Turint omeny, kad žmonės pas juos netelpa ir nuolankiai tupi šalia durų kol stalelis atsilaisvins – plėstis reikia.

   Nors iš kitos pusės, pažiūrėsim kaip bus po 2-3 mėn. Gal tik bumas dabar kaip naujokams.

 5. Buvom darbo dieną po darbo, patekom į vaikų darželį. Susikalbėti praktiškai buvo neįmanoma. Tai greitai suvalgėm savo picas ir ėjom vakaroti kitur. Įtariu, kad tarp supermamų dabar mados reikalas apsilankyti šioje picerijoje.
  Picos nebuvo ypatingai skanios. Pati ėmiau su nduja, ji buvo tiesiog šlapia nelabai aišku nuo ko. Dar atkreipiau dėmesį į picas su prosčiuto – picos pagrindas sau, salotos su kumpiu, pomidorėliais, kietuoju sūriu, balzamiko acto padažu ir gražgarste sau – valgytojams nepatiko. Nepykit, bet pagrindas man labai primena vienoje Submarino picerijoje kepamą, tik aplinka daug jaukesnė ir picos šiek tiek pigesnės 🙂
  Staliukai, prie kurių mes sėdėjom, buvo nepritaikyti tokio dydžio picoms padėti.

 6. Buvom ir mes tą pačią atsidarymo savaitę. Išėjau tokia nusivylus, kad net baisu buvo į blogą rašyti. Sakiau, suteiksiu antrą šansą. Labiausiai nemaloniai nustebino iš esmės pasikeitės picos padas – nė iš tolo neprimena to, kurį ragavau per pop-up party pavasarį. O jeigu padas prastas, tai apie viršų jau kalbėti ir nebesinori. Užtat labai patiko lazanija. Po antro apsilankymo bus viskas aišku, kažkodėl vistiek ieškau vilties.

 7. juozas · · Atsakyti

  buvom papietaut, salotos labai skanios bet tai ir viskas 😦 nuo picos apsinuodijom, prasirgom dvi dienas.. o gal salotos neplautos? neaisku.. beje meniu taip surasytas, kad nesuprasi ka uzsisakai, aplinka nejauki, pro amzinai atidarinejamas duris trauke saltis, labai nejauku ta laukianciu stovinciu zmoniu eile prie duru, toks jausmas, kad visi ziuri i burna ir sako kramtyk greiciau ir eik lauk :)) zodziu nepatiko, beje picos tik is isvaizdos panasios i italiskas…

  1. Dar vienas akmuo į jų daržą.

 8. Lina · · Atsakyti

  skanus kompotas. o pica, pica – normali. overrated

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: